3dartatelier

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için her türlü soru, öneri veya geri bildirimlerinizi bekliyoruz.

a

İLETİŞİM

Fikirtepe Mahallesi Doğan sok. No:B/1 Kadıköy/İstanbul

Email: info@3dartatelier.com
TEL: +90 (0) 216 551 27 11

AMAZON OFİS

AMAZON OFİS

 

2018 yılında tasarımını Diem Mühendislik ve Mimarlığın üstlendiği ve üretimini 3D Art Atelier ailesi olarak uyguladığımız 2000m2’lik alana sahip İstanbul Mecidiyeköy’de bulunan Amazon Ofis projemiz başarıyla hayata geçmiştir.

 

Dünyanın en büyük internet alışveriş sitesi olan Amazon’un ofis giriş bölümündeki özel duvar tasarımı ve bankodaki Amazon logosu, marka kimliğini güçlü bir şekilde vurgulamak üzere tasarlandı. Bu özel tasarımlar, ziyaretçilere ve çalışanlara ofisin kalitesini ve marka tutarlılığını göstermeyi amaçlayarak ilk izlenimleri oluşturmayı hedefliyoruz. Amazon logosunun dikkat çekici kullanımı, marka imajını akıllarda kalıcı kılarak ofisin profesyonel ve özgün kimliğini vurgulamak için tercih edilmiştir.

Açık ofis sistemi ile tasarlanan çalışma alanlarında soft renklerin tercih edilmesi, odaklanmayı artırmaya yönelik stratejik bir adımdır. Bu renklerin rahatlatıcı etkisiyle çalışanların verimliliği artırırken, keçe bölücüler masalar arasında ses emici bir engel oluşturarak gürültüyü azaltmayı ve çalışanların sessizlik ve odaklanma gereksinimlerini karşılamayı amaçlamaktadır.

Ofis iç bölümünde kullanılan Amazon’un marka kimliği ve “think big” sloganı, liderlik ve yenilikçi düşünceyi ön plana çıkarmak için vurgulanmıştır. Ahşap malzemeyle tasarlanan dinlenme ve bekleme alanları, ziyaretçilere konforlu bir ortam sunarken marka değerlerini yansıtmayı sağlar. Ortak alanlarda tercih edilen tuğla malzemesi, farklı stil ve atmosferler oluştururken aynı zamanda termal izolasyon ve akustik performansı iyileştirir.

Renk ayrımlarının kullanımı, ofis içindeki farklı alanları tanımlamak ve işlevselliği artırmak için önemlidir. Amazon’un teknolojilerinin sergilendiği toplantı odaları, server merkezi ve sosyal alanlar gibi özel alanlar, şirket kültürüne ve ihtiyaçlarına uygun olarak tasarlanmıştır. Bu, çalışanların etkili bir şekilde işbirliği yapmasını ve üretken olmasını sağlamak için özenle planlanmıştır.

Amazon Ofis projesi, modern ofis tasarımının işlevselliği, estetiği ve kullanıcı deneyimini başarıyla birleştirerek örnek bir çalışma ortamı sunmayı hedefler. Şirketin yenilikçi ve ileri görüşlü kimliğini yansıtan bu proje, çalışanlara ve ziyaretçilere ilham verirken marka tutarlılığını da güçlendirir. Bu tasarım yaklaşımıyla ofisin amacı ve kültürü yansıtılarak hem içerideki çalışanlara hem de dışarıdaki ziyaretçilere olumlu bir izlenim bırakılması ve mekanın yaşayan bir deneyime dönüştürülmesi amaçlanmaktadır.

amazon-logo
Müşteri:

AMAZON OFİS

Category:
Tarih: