3dartatelier

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için her türlü soru, öneri veya geri bildirimlerinizi bekliyoruz.

a

İLETİŞİM

Fikirtepe Mahallesi Doğan sok. No:B/1 Kadıköy/İstanbul

Email: info@3dartatelier.com
TEL: +90 (0) 216 551 27 11

BORSA İSTANBUL

BORSA İSTANBUL

 

2016 yılında tasarımını Diem Mühendislik ve Mimarlığın üstlendiği ve üretimini 3D Art Atelier ailesi olarak uyguladığımız 8000 m2’lik alana sahip İstanbul Sarıyer’de bulunan Borsa İstanbul Merkezi projemiz başarıyla hayata geçmiştir.

 

Bu projede, “yatırıma değer” ilkesi temel alınarak, modern ve yenilikçi bir tasarım anlayışı benimsenmiştir.Giriş alanında, dinamik bir forma sahip karşılama bankosu ve içeriye doğal ışık sağlamak amacıyla tavanda cam uygulaması tercih edilmiştir.  Aynı zamanda malzeme seçimlerinde markanın kimliğini yansıtan prestijli ve göz alıcı malzemeler kullanılmıştır.

 

Zeminde ve duvarlarda kullanılan mermer malzeme zarif ve şık bir izlenim sunarken, duvarlarda ve tavanlarda kullanılan metal paneller endüstriyel bir estetik sunmaktadır. Tavanlarda ve ofis alanlarında kullanılan ahşap malzeme ise mekanın sakin ve davetkar bir atmosfere bürünmesini sağlamıştır.

 

Çalışma alanları, açık ofis olarak düzenlenmiş ve bu düzenleme sayesinde mekan bütünlüğü sağlanmıştır. Ayrıca, koridorlarda tercih edilen metal paneller, içeriye doğal ışık hüzmeleri sağlayarak hoş bir atmosfer oluşturmuştur.Zeminde çeşitli malzemelerin kullanılmasıyla, mekanın bölümlenmesi ve kot farklılıklarının vurgulanması sağlanmıştır.

Operasyon alanlarında led ekranlar ve led boxlar kullanımına önem verilmiş akışın takibi için hareket alanları özenle tasarlanmıştır. Tavanda kullanılan dikkat çekici ahşap panellerin ses emici özelliğinden faydalanılmıştır.

 

Teknolojinin sunduğu olanaklarla donatılmış modern bir iş ortamı oluşturulmuş, dinamik bir mekan ve malzeme kullanımıyla şık, modern ve işlevsel bir ofis alanı hayata geçirilmiştir.

borsa-istanbul-logo
Müşteri:

BORSA İSTANBUL

Category:
Tarih: