3dartatelier

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için her türlü soru, öneri veya geri bildirimlerinizi bekliyoruz.

a

İLETİŞİM

Fikirtepe Mahallesi Doğan sok. No:B/1 Kadıköy/İstanbul

Email: info@3dartatelier.com
TEL: +90 (0) 216 551 27 11

DANONE GENEL MÜDÜRLÜK

DANONE GENEL MÜDÜRLÜK

 

2015 yılında tasarımını Diem Mühendislik ve Mimarlığın üstlendiği ve üretimini 3D Art Atelier ailesi olarak uyguladığımız 1200 m2’lik alana sahip İstanbul Ataşehir’de bulunan Danone Genel Müdürlük projemiz başarıyla hayata geçmiştir.

 

Tasarım ve uygulama aşamasında bir dizi detaylı düşünce ve özenli yaklaşım sergilenmiştir. Bu proje, Danone’un “mümkün olan en fazla sayıda insana gıda yoluyla sağlık ulaştırma” misyonunu yansıtmak üzere tasarlanmıştır.

 

Açık ofis konsepti tercih edilerek, işbirliği ve iletişimi teşvik eden bir çalışma ortamı oluşturulmuştur. Ancak bu alanlar, camla ayrılmış özel bölmelerle bölünerek, kişisel çalışma ve toplantı ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde tasarlanmıştır. Camda kullanılan turuncu renkteki paneller ve zemindeki halıfleksler, renk uyumu ve estetik açıdan bir bütünlük sağlamak için özel olarak seçilmiştir.

 

Ses yalıtımının önemi açık ofislerde büyük bir rol oynamaktadır. Konforlu ve yumuşak bir malzeme olup çalışanların konforu için dikkat dağıtıcı sesleri ve gürültüyü engellediği için tercih edilmiştir.Ancak bu sadece bir seçim değil, aynı zamanda mekanlara göre farklılık ve uyum gösteren renklerin kullanılmasıyla estetik bir denge sağlanmıştır.

Mekan tasarımında camlarla yapılan bölümlemeler, modern bir görünüm ve ferahlık hissiyatı katarken, tavanın belirli bölgelerindeki mavi renkli boyama işlemi, markanın renk kimliğini yansıtarak marka temsilini sağlamış ve mekanın atmosferini güçlendirmiştir.

Mobilya seçimleri, çalışanların ve ziyaretçilerin konforunu en üst düzeyde tutmak için özenle seçilmiş ve üretimleri yapılmıştır. Ayrıca duvarlarda Danone’nin reklam afişlerine yer verilerek marka değeri vurgulanmış ve çalışanların şirket kimliğine daha fazla bağlılık hissetmeleri sağlanmıştır.

Genel aydınlatma için spot ışıkların yanı sıra, çalışma alanlarında farklı sarkıt aydınlatmalar kullanılarak, her alanın ihtiyaçlarına uygun bir aydınlatma çeşitliliği sağlanmıştır. Bu, çalışanların konforunu artıran ve mekanın genel estetiğine katkıda bulunmaktadır. Bu detaylı düşünce ve özenli yaklaşım, Danone Genel Müdürlük projesini hem işlevsel hem de estetik açıdan başarılı kılmıştır.

 

danone-seeklogo
Müşteri:

DANONE GENEL MÜDÜRLÜK

Category:
Tarih: