3dartatelier

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için her türlü soru, öneri veya geri bildirimlerinizi bekliyoruz.

a

İLETİŞİM

Fikirtepe Mahallesi Doğan sok. No:B/1 Kadıköy/İstanbul

Email: info@3dartatelier.com
TEL: +90 (0) 216 551 27 11

ELİ LİLLY İSTANBUL OFİS

Eli Lilly Ofis İstanbul

 

2016 yılında tasarımını Diem Mühendislik ve Mimarlığın üstlendiği ve üretimini 3D Art Atelier ailesi olarak uyguladığımız 1200m2’lik alana sahip İstanbul Üsküdar’da bulunan, Eli Lilly Ofis projemiz başarıyla hayata geçmiştir.

 

Eli Lilly, bilimi şifaya dönüştüren küresel bir ilaç şirketidir. Ofisinin tasarımı, bu evrensel vizyonu yansıtmak üzere özel bir tasarım anlayışıyla hayata geçirilmiştir. Her köşesi, çalışanlarına ev konforu sunmayı hedefleyen ve aynı zamanda şirket içinde sıcak bir ortam oluşturan estetiksel bir tasarımla hazırlanmıştır.

Yoğun olarak kullanılan beyaz renk, ofise dinamik bir aydınlık katarken temiz ve güvenli bir his uyandırmaktadır. Çalışanların kendi kişisel eşyalarını yerleştirilebileceği, kendilerini ifade edebileceği alanlar oluşturulmuştur. Bu, ofisi daha kişisel hissettirmek ve çalışmayı keyifli hale getirmek için düşünülmüştür. Rahat ve ergonomik mobilyaların kullanılması, çalışanların uzun süreli oturma veya çalışma pozisyonlarında konforlu olmalarını sağlamıştır. Kullanılan malzemeler, ofise sıcaklık ve renk katarken doğallık hissiyatı sunmaktadır.

Rahatlatıcı tablolar, duvar kağıtları veya dekoratif öğeler kullanarak ofis atmosferini daha samimi bir çalışma ortamına dönüştürmüştür. Kırmızı renk kullanımları ile çalışanlara ve ziyaretçilere canlılık ve enerji vererek ortama dinamizm katmak istenmiştir. Cam toplantı odalarındaki renkli folyo baskılar hem mahremiyet sunar hem de yakınlık hissiyatı sağlar. Ofisin konumu ve doğal ışığı, kullanıcılara hoş bir yaşam alanı deneyimi sunarken sosyal etkileşimi teşvik etmektedir.

Mutfak alanında tercih edilen turuncu pozitif duyguları ve iyimserliği çağrıştırarak mekana pozitif bir hava katmak için kullanılmıştır. Keyif ve cesaret temasını yansıtarak çalışanlar için pozitif bir atmosfer yaratmıştır. Minimal ve yalın tasarım, doğal ışık ve dinamik enerji ile çalışma verimliliğini artırırken stresi azaltmaktadır.

Eli Lilly Ofis tasarımı, şirketin yenilikçi ruhunu yansıtarak çalışanlarına ilham veren ve motive edici bir çalışma ortamı sunmaktadır.

 

Eli Lilly Company
Müşteri:

ELİ LİLLY

Category:
Tarih: