3dartatelier

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için her türlü soru, öneri veya geri bildirimlerinizi bekliyoruz.

a

İLETİŞİM

Fikirtepe Mahallesi Doğan sok. No:B/1 Kadıköy/İstanbul

Email: info@3dartatelier.com
TEL: +90 (0) 216 551 27 11

ERENKÖY DAİRE

IŞIKÇI HOUSE DESIGN

 

2018 yılında tasarım ve uygulamasını 3D Art Atelier ailesi olarak hayata geçirdiğimiz proje 200m2’lik alana sahip İstanbul Erenköy’de bulunmaktadır.

 

Projemiz doğal ve organik bir yaşam alanı oluşturmak üzerine odaklandı. Tasarım sürecinde belirlediğimiz malzeme seçenekleri ve oluşturduğumuz konsept, evin karakterini şekillendirmede temel rol oynadı. Mutfak alanında tercih ettiğimiz beyaz ve bej tonları ile ahşabın sıcaklığını vurgulayarak, modern bir atmosfer oluşturmayı amaçladık. Membran ve hasır kapaklar ve beyaz mermer detaylarıyla lüks ve şıklığı bir araya getirerek, kaliteli bir yaşam alanı ortaya çıkardık. Doğal ışığın malzemeler üzerindeki etkisini kullanarak, mekânda ferah ve aydınlık bir atmosfer oluşturduk.

 

Ada mutfak tasarımı, işlevsel bir tüketim alanı oluşturmanın yanı sıra ek bir çalışma yüzeyi sunarak daha fazla depolama alanı sağladı. Etnik dokunuşlarla zenginleşen duvar kağıdıyla mutfağa bohem bir hava ve huzurlu bir atmosfer kattık. Ayrıca, şık ve dinamik sarkıt aydınlatmalar ile dolap içinde kullanılan led aydınlatmalarıyla mekâna yalın bir estetik katmayı başardık. Bu detaylar, mutfak alanında hem işlevselliği hem de görsel çekiciliği ön planda tutarak, sıcak bir yaşam alanı oluşturulmasına katkıda bulundu. Her detayın özenle seçilmiş olması, mutfakta keyifli bir kullanım deneyimi sunarken aynı zamanda estetik bir bütünlük sağladı.

 

Aile yatak odasının estetik dokusunu toprak tonlarının enerjisiyle şekillendirdik. Beyaz dolaplar, odadaki canlılıkla uyumlu bir denge sağlayarak kontrast oluşturdu. Kulpların pirinç malzemeden seçilmesi, onlara daha zarif ve özgün bir görünüm kazandırdı. Ayrıca, odanın işlevselliğini artırmak için kullandığımız paravan ünite, hem televizyon izlerken dinlenme alanı sağladı hem de aynı zamanda makyaj yapmak için kullanılabilecek bir masa olarak işlev gördü.

Duvarlarda kullanılan poliüretan çıtalar, cam malzemeden üretilen apliklerle birleşerek odanın atmosferine anlam ve karakter kattı, aynı zamanda lüks bir hava yarattı. Şifonyerlerde tercih ettiğimiz ahşap malzeme ise sıcaklık ve güven duygusu uyandıran bir atmosfer oluşturdu. Siyahın mat gücünden yararlanarak odanın modern bir dokunuş kazanmasını sağladık.Işıkçı ailesinin evine özgü tasarımlarımızla yaşam kalitelerini yükselterek, estetik algılarını zenginleştirmeyi amaçladık.

 

 

 

 

 

 

Müşteri:

ERENKÖY DAİRE

Category:
Tarih: