3dartatelier

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için her türlü soru, öneri veya geri bildirimlerinizi bekliyoruz.

a

İLETİŞİM

Fikirtepe Mahallesi Doğan sok. No:B/1 Kadıköy/İstanbul

Email: info@3dartatelier.com
TEL: +90 (0) 216 551 27 11

FERRERO

FERRERO SOSYAL TESİS PROJE

 

2021 yılında tasarımını Diem Mühendislik ve Mimarlığın üstlendiği ve üretimini 3D Art Atelier ailesi olarak uyguladığımız 110m2’lik alana sahip Düzce’de bulunan Ferraro projemiz başarıyla hayata geçmiştir.

 

Ferraro için kurguladığımız açık ofis sistemi, iş ihtiyaçlarının ve organizasyonel dinamiklerin değişikliğine uyum sağlamak amacıyla tercih edildi. Esnek tasarım öğeleri arasında yer alan mobilya ve bölme duvarları, ofis düzeninin kolayca adapte edilmesine olanak sağladı. Açık ofis sisteminde kullanılan masa bölücüler, çalışanlar için estetik ve konforlu bir alan oluştururken aynı zamanda gürültüyü emerek sessiz bir çalışma ortamı sunmayı hedefledik. Toprak tonları ve ahşap kullanımı ile oluşturulan doğal ve sıcak atmosfer, çalışanların huzurlu bir ortamda çalışmalarını sağlarken canlı renkler de enerji katması için tercih edildi. Sadeliği simgeleyen beyaz duvarlar ise çalışanların odaklanmasını artırmak amacıyla kullanıldı.

Modern ofis tasarımından ilham alarak cam toplantı odalarını tercih ettik. Bu seçimin temelinde, açıklık, iletişim, estetik ve işlevsellik gibi unsurların çalışanlar için kritik öneme sahip olması etkili oldu. Cam toplantı odaları, içeriye doğal ışık girmesi ve dış mekan manzarasının görünmesi sayesinde çalışanların ilham almasına ve yaratıcı fikirler üretmesine katkı sağladı. Tavanlarda tercih edilen linear aydınlatmalar, homojen bir ışık dağılımı sağlayarak ofisin genelinde eşit ve dengeli bir aydınlatma sağladı. Zeminde kullanılan beyaz seramik döşemeler, mekan derinliğinde önemli bir rol oynayarak diğer tasarım unsurlarıyla bütünleşti ve ofisin genel estetiğini güçlendirdi.

Bitkilerin doğal yeşillikleri ve renkleri, ofis ortamında stresi azaltıcı ve rahatlatıcı bir atmosfer yaratırken, aynı zamanda zihinsel yorgunluğu azaltabilir ve çalışanların odaklanmasını kolaylaştırabilir. Bu dikkatlice seçilmiş tasarım unsurlarıyla birlikte, Ferraro ofisinde çalışanların işlerine daha fazla odaklanmaları ve rahat bir çalışma ortamında verimliliklerini artırmaları amaçlanmıştır.

 

brilliantpromotion-marken-leckereien-ferrero
Müşteri:

FERRERO

Category:
Tarih: