3dartatelier

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için her türlü soru, öneri veya geri bildirimlerinizi bekliyoruz.

a

İLETİŞİM

Fikirtepe Mahallesi Doğan sok. No:B/1 Kadıköy/İstanbul

Email: info@3dartatelier.com
TEL: +90 (0) 216 551 27 11

P&G GENEL MÜDÜRLÜK

P&G GENEL MÜDÜRLÜK

 

2016 yılında tasarımını Diem Mühendislik ve Mimarlığın üstlendiği ve üretimini 3D Art Atelier ailesi olarak uyguladığımız 8000 m2’lik alana sahip İstanbul Ataşehir’de bulunan P&G Genel Müdürlük projemiz başarıyla hayata geçmiştir.

P&G’nin “Her günü sıradanlığın ötesine taşımak” mottosuna uygun bir şekilde, şık ve sıradanlığın ötesinde bir mekan tasarımı benimsenmiş ve uygulanmıştır. Bu tasarım yaklaşımı, P&G’nin kurumsal kimliğine uyum sağlayarak, yenilikçilik, estetik ve işlevselliği bir araya getirir. Mekan, sadece bir çalışma veya yaşam alanı olmanın ötesine geçerek, kullanıcılarına her günlerini özel ve ilham verici bir deneyime dönüştürme fırsatı sunar. Bu tasarım, P&G’nin değerlerini yansıtarak, çalışanlarına ve misafirlerine benzersiz bir atmosfer ve konforlu bir ortam sunar.

Giriş bölümü, etkileyici bir atmosfer sunmak üzere tasarlanmış mermer zeminlerle dikkat çekiyor ve bu şıklığı, ortak alana kadar devam ediyor. Mermerin yansıtma özelliğini kullanarak tavanda yer alan çizgisel LED’ler, mekânda modern bir dokunuş ve ilgi çekici bir aydınlatma sağlıyor. Giriş alanında özel olarak tasarlanmış ve uygulanmış bir sergi alanı bulunmakta; bu alan, sevgili iş birlikçilerinin ürünlerini göstermek için düzenlenmiş, ilgi çekici bir sergi alanı sunuyor. Bu detaylar, mekânın sadece karşılama amacını aşarak, misafirlere etkileyici bir deneyim sunmaya odaklanmasını sağlıyor.

Çalışma alanlarında kullanılan ahşap parkeler ses yalıtımı ve şık görünümü ile mekana önemli bir katkıda bulunmuş ve mekan tasarımında odak haline gelmiştir. Aynı ahşap tonlarının, mekanları bölümlemek için kullanılan seperatörlerde ve mekanın odak noktası olan ikonik merdivende kullanılması, mekan bütünlüğünü sağlamıştır. Bu detaylar, çalışma alanlarının sıcak ve davetkar bir atmosfere sahip olmasını sağlarken, aynı zamanda mekanın estetik ve işlevsel açıdan bütünlüğünü korur.

İki katlı olarak düzenlenen bu müdürlük ofisi, galeri boşluğunu kullanarak mekana genişlik ve ferahlık katmıştır. Açık tavan tercih edilerek çalışanların kapalı bir alanda hissetmeden, konforlu ve verimli bir çalışma ortamında bulunmaları sağlanmıştır. Bu tasarım, ofis içindeki alanın etkili bir şekilde kullanılmasını sağlarken, çalışanların işlerini daha keyifli bir şekilde yapmalarını desteklemektedir.

PG_logo_dark_blue-thumb-big
Müşteri:

P&G GENEL MÜDÜRLÜK

Category:
Tarih: